pondělí 26. listopadu 2012

Skládání barevných tvarů podle předloh či fantazie (Klaris)

Sada obsahuje celkem 48 kusů tvarů ze zalaminovaných barevných papírů - dvě velikosti trojúhelníků, dvě čtverců, dvě obdélníků, jedny malé kruhy a jedny větší půlkruhy, to vše v 6ti barvách (červená, zelená, modrá, žlutá, růžová, oranžová). 


Dále 3 oboustranné předlohy vel. A6 - na nich jsou obrázky, kam se pokládají jednotlivé tvary. Možností je mnoho při použití kombinace různých barev. Je také možno nepostupovat podle všech nakreslených linií - tj. tam kde jsou vedle sebe 2malé čtverečky, se dají nahradit malým obdélníkem. Dva trojúhelníky se dají překrýt celým velkým čtvercem atd.
4 obrázky jsou jednodušší, 2 těžší - předpokládají skládání tvarů na sebe, aby se dosáhlo předtištěného tvaru Dále se samozřejmě s tvary dá cokoli skládat jen tak na jakékoli rovné ploše - stavby, zvířátka, mozaiky dle fantazie. 

Sada se může různě třídit - podle barev, pode tvarů. Oblíbené a na pohled velmi hezké je skládání různě barevných velikostně odlišných tvarů na sebe - tj. složíme na sebe např. oranžový velký a zelený malý trojúhelník, to uděláme se všemi trojúhelníky . Malý kruh se dá "vepsat" do velkého čtverce, malý čtverec do kruhu.

Žádné komentáře:

Okomentovat